Якщо ваші тривожні відчуття викликала якась конкретна ситуація, до прикладу, майбутня подія, то занепокоєння одразу мине після того, як усе закінчиться. Але є способи, які можуть допомогти полегшити ці відчуття.
Також на тему: Від голови до п'ят: як тривога руйнує наш організм
Швидкі методи боротьби з тривогою
Візьміть листочок та ручку й запишіть свої думки. Це допоможе зрозуміти, що причина занепокоєння не така страшна, як здається.
Після цього розслабтеся і зробіть глибокий вдих тривалістю 4 секунди та такий самий видих, практикуючи вправу щонайменше 5 хвилин. Вирівнявши дихання, ви зменшите частоту серцевих скорочень, що допоможе вам заспокоїтися.
Потім сходіть на прогулянку, а якщо не маєте такої змоги – займіться йогою хоча б 15 хвилин. До речі, помітили, що під час йоги або медитації часто використовують ароматичні палички та свічки? Це не просто так.
Вважається, що аромотерапія допомагає активувати певні рецептори у вашому мозку, які допомагають зменшити занепокоєння. Зокрема, свічка чи аромаолія із запахом лаванди, ромашки або сандалового дерева можуть допомогти зняти напругу та дещо розслабитись.
Нікотин та кофеїн посилюють відчуття занепокоєння. Тож якщо хочете передихнути, замініть каву з цигарками на чай.
Кава та цигарки посилюють тривогу / Фото: Unsplash
До слова, алкоголь та наркотичні речовини теж не допомагають подолати стрес та тривогу, а навпаки посилюють ці відчуття. Ба більше, зловживання цими речовинами може призвести до залежності та появи тривожного розладу чи депресії.
І якщо ми вже заговорили про погані звички, то звернімо увагу на те, що на наше сприйняття світу, зокрема й на відчуття тривожності, впливає стиль життя. Тож існує певна "стратегія", як зробити своє життя більш "розслабленим".
Читайте також: Жити в гармонії та спокої: практичні поради, як перестати себе накручувати
Що робити, аби менше переживати:
- Зберігайте фізичну активність, оскільки вона потужний засіб для зняття стресу. Вправи не лише покращують настрій, а й допомагають нам залишатися здоровішими. Організовуйте свій час таким чином, щоб залишатися активним більшість днів на тиждень.
- Медитація чи йога також можуть допомогти полегшити відчуття занепокоєння. І це не дивно, оскільки під час цих практик ми контролюємо тіло та думки, а наше тіло розслаблене.
- Давайте собі час на відпочинок та висипайтеся. Пам’ятайте, що дорослі мають спати щонайменше 7 годин на добу.
- Спілкуйтеся з людьми! Не дозволяйте турботам ізолювати вас від улюблених чи занять та друзів. Так, ваші переживання можуть не зникнути самі по собі, але якщо залишитися з ними наодинці надовго – вони можуть посилитись.
- Спробуйте фітотерапевтичний комплекс Анксіомедін від компанії Nutrimed. Це спеціальний засіб, який може покращити емоційний стан та знизити рівень стресу. Все завдяки екстракту ашваґандги, пасифлори та L-теаніну – натуральним компонентам, які знижують рівень кортизолу, регулюють і генерують α-хвилі головного мозку й стимулюють рецептори та синтез гамма-аміномасляної кислоти.
Випадкове відчуття тривоги – нормальна частина життя, але люди з тривожними розладами часто відчувають надмірну тривогу, страх та паніку в повсякденних ситуаціях.
Тож якщо ви помітили, що швидкі поради не працюють, а ваш стан погіршується, зверніться за допомогою до професіонала.