Тривожні розлади часто супроводжують фізичні симптоми, й через це багато людей навіть не усвідомлюють, що причина їхніх проблем – “у голові”.
До теми Причини виникнення тривоги та її найпоширеніші прояви
Як тривога впливає на організм
Центральна нервова система
Тривале відчуття занепокоєння та панічні атаки змушують мозок регулярно виробляти гормони стресу, що може призводити до таких симптомів, як:
- головний біль,
- запаморочення,
- депресія.
Річ у тім, що коли людина відчуває занепокоєння та стрес, мозок “наповнює” нервову систему гормонами та хімічними речовинами, що мають допомогти подолати загрозу. Зокрема, адреналін та кортизол.
Так, ці гормони корисні. Але коли вони виробляються постійно, це може мати негативні наслідки для здоров’я. До прикладу, тривала дія кортизолу може сприяти збільшенню ваги.
Тривожний розлад може викликати й інші симптоми, зокрема:
- безсоння,
- сонливість,
- проблеми з пам’яттю,
- нічні кошмари,
- мігрені,
- біль у м’язах.
Тривожні розлади впливають на всі системи організму / Фото Unsplash
Серцево-судинна система
Люди із тривожністю мають підвищений ризик високого кров'яного тиску та серцевих захворювань. Якщо ж у пацієнта вже діагностована хвороба серця, то тривожні розлади можуть підвищити ризик коронарних подій. Перші симптоми, на які варто звернути увагу, – це пришвидшене серцебиття та біль у грудях.
Травна система
Занепокоєння впливає й на травну систему. Тож люди, особливо під час стресових подій, можуть відчувати болі в животі, нудоту, діарею та інші проблеми із травленням (навіть синдром роздратованого кишківника). Окрім цього, часто тривожність призводить до втрати апетиту.
Дихальна система
Під час сильного занепокоєння або панічних атак прискорюється дихання. Якщо людина має хронічну обструктивну хворобу легень (ХОЗЛ), то внаслідок тривоги можуть виникнути ускладнення, які призводять до госпіталізації. Також стрес може підсилити симптоми астми.
Імунна система
Тривога може спровокувати викид в організм потік адреналіну. У короткостроковій перспективі пришвидшуються пульс та дихання, й це цілком нормальна реакція на стресову ситуацію, оскільки таким чином мозок отримує більше кисню. Водночас імунну систему це може послабити. Коли стрес минає, все стає, як раніше.
Але якщо людина постійно відчуває занепокоєння та стрес, то тіло ніколи не отримує сигналу, щоб повернутися до нормального функціонування. Це може послабити імунну систему, відтак зробити людину хворобливою та уразливішою до вірусних інфекцій.
Фітотерапевтичний комплекс Анксіомедін від компанії Nutrimed націлений на те, щоб покращити ваш психоемоційний стан та знизити рівень стресу.
Засіб підходить для корекції легких і помірних тривожних розладів та профілактики захворювань, які виникають через надмірний стрес та тривогу.
В Анксіомедін входять:
- екстракт ашваґандги,
- екстракт пасифлори,
- L-теанін.
Це натуральні компоненти, які знижують рівень кортизолу, регулюють та генерують α-хвилі головного мозку й стимулюють рецептори та синтез ГАМК.
Будьте уважними до свого ментального здоров’я: якщо тривожність заважає вам жити повноцінним та щасливим життям, зверніться до психотерапевта. У цьому немає нічого соромного.