Лікарі стверджують, що операція може допомогти тисячам жінок, які відчувають серйозні проблеми зі здоров'ям, такі як серцеві захворювання і послаблення кісток, остеопороз, які викликає менопауза, пише The Guardian.

Читайте також: Як полегшити симптоми ПМС: поради лікаря

Але фахівці вважають, що та ж сама процедура могла б також поліпшити життя мільйонів інших жінок, затримавши початок інших поширених симптомів менопаузи, які варіюються від поганого настрою, занепокоєння і проблем зі сном до припливів, нічної пітливості, зменшення статевого потягу.

Менопауза або клімакс – що це?
Це припинення у жінок менструації, яке супроводжується сповільненим обміном речовин, зменшенням вироблення гормонів в організмі.

Процедуру, яка коштує від 7 000 до 11 000 фунтів провели на дев'ятьох жінок. Їм видалили й заморозили тканини яєчника з метою відстрочки менопаузи, коли вони будуть старшими.


Менопауза негативно впливає на самопочуття жінки

Коли жінки вступають в менопаузу, заморожені тканини можна розморозити й перенести назад в організм. Для відновлення рівня гормонів лікарі зазвичай вибирають місце з хорошим кровопостачанням, наприклад, під пахвою. Якщо тканина яєчника переживе цей процес, вона повинна відновити рівень статевих гормонів і зупинити менопаузу.

Лікарі вже використовують аналогічну процедуру, щоб захистити фертильність дівчаток і жінок, які збираються лікуватися від раку. Перш ніж почати протиракову терапію, лікарі видаляють яєчникову тканину і заморожують її. Якщо жінка бажає мати дітей в майбутньому, то тканина розморожують і повторно імплантують поруч з матковими трубами.

Наскільки нова процедура затримає менопаузу, залежить від віку, коли береться тканину і коли вона повертається. Тканина, взята у 25-річної жінки, може відкласти менопаузу на 20 років, тоді як тканину, узята у 40-річної, може тільки відстрочити її початок на п'ять років.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.