Те, що чоловіки частіше надходять в лікарні з важкими симптомами коронавірусної інфекції, було помічено ще під час спалаху епідемії в Китаї. У США, як і в інших країнах, спостерігається приблизно схожа картина, пише New York Times.

Також на тему: Що робити, якщо у вас вимагають гроші за тестування або лікування COVID-19

За словами доктора Сари Гандехарі, пульмонолога з лікарні Лос-Анджелеса, три чверті пацієнтів інтенсивної терапії з COVID-19 – чоловіки. І водночас вагітні жінки, у яких зазвичай знижений імунітет, але підвищений рівень естрогену і прогестерону, переносять хворобу досить легко.


Інші лікарі вважають, що чоловіки важче хворіють через спосіб життя / unsplash.com

Тому лікарі вирішили застосувати жіночі гормони для лікування чоловіків з COVID-19. Гормональну терапію вже тестують в Нью-Йорку, а на наступному тижні прогестерон, що має протизапальний ефект, почнуть вводити хворим і в Лос-Анджелесі.

Далеко не всі вчені погоджуються і з "гормональною" гіпотезою, вказуючи на те, що серед людей похилого віку пацієнтів з важкими хворобами чоловіки також в більшості.

Одним з найпоширеніших пояснень більшої схильності чоловіків до захворювання є їхня поведінка. Вони більше курять і рідше миють руки. Але є припущення, що справа також і в відмінностях імунних систем – у жінок вона сильніша.


Симптоми коронавірусу / Інфографіка 24 Каналу

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.