Про це Зеленський заявив у новій промові у п'ятницю, 21 лютого, ввечері.

Читайте також: Ми стадо, чи ми нація, – звернення Володимира Зеленського через сутички в Нових Санжарах

"Це наші українці – не прокажені не хворі чумою… Нормальні люди, які пройшли обстеження і сіли на літак", – зазначив президент України.

Однак, за його словами, у певної частини місцевих мешканців виникли занепокоєння, а дехто з них – сіяв паніку. Відтак Зеленський заявив, що усі організатори і замовники понесуть відповідальність за ці дії.

Часи, коли можна заробляти політичні бали ціною громадського порядку і національної безпеки скінчилися. Вчора, за вашими настановами, не просто кидали каміння в автобуси з людьми, це було каміння у залишки вашої гідності, вашої порядності та честі. А тому ще раз підкреслю, замовники і організатори понесуть відповідальність,
– наголосив президент.

Звернення Володимира Зеленського: відео

Крім того, Зеленський заговорив про випадок, коли 20 лютого на Львівщині у медзакладі персонал та відвідувачі заспівали державний гімн, коли дізналися, що до них таки не привезуть евакуйованих з Китаю.

"Багатьох з нас вразили кадри, коли персонал медичного закладу побачив, що людей везуть не до них і почав співати гімн України, але ми не повинні забувати ключового рядка з гімну України "І покажемо, що ми браття козацького роду". А козацький рід – це мужньо стояти один за одного, брат за брата і ніколи не кидати своїх. Людська байдужість не має географічних ознак", – додав президент України.

Відео зі Львівщини, про яке говорить Зеленський:

Коротко про сутички в Нових Санжарах

  • Коли жителі Нових Санжар дізналися, що евакуйованих з Уханя везуть саме в їхнє селище, то ще ввечері 19 лютого влаштували перші протести та блокування доріг.
  • Через погіршення ситуації на місце прибули поліція та Нацгвардія з бронетехнікою.
  • Люди перекривали дороги, палили шини та влаштовували сутички з правоохоронцями.
  • Ввечері силовики відтіснили людей від дороги, щоб зробити коридор для 7 автобусів з евакуйованими.
  • Місцеві кидали камінням в автобуси з вигуками: "Ганьба" й розбили кілька вікон та двері. Евакуйовані у відповідь показували серця, махали прапорцями або просто закривали обличчя.
  • Зрештою, всі автобуси заїхали до медцентру, а правоохоронці зачинили ворота зсередини.
  • Внаслідок сутичок постраждали 9 правоохоронців і 1 цивільний.
  • Під час сутичок у нових Санжарах поліція затримала 24 людей та відкрила 5 кримінальних справ. 21 лютого 23 затриманих відпустили, а чоловіка, який кидав каміннням в автобус, – залишили під вартою.
  • Миротворець заявив, що внесе організаторів акцій протесту в базу "Чистилища".

Актуально: "Моя хата скраю": чому українці, які виступають проти евакуації людей з Уханя, – неправі

коронавірус у цифрах кількість загиблих скільки одужали
Що відомо про коронавірус у цифрах / Інфографіка 24 каналу

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.