Оперативне тестування населення – шлях боротьби з COVID-19

До такого висновку дійшли дослідники з Гарвардської школи охорони здоров'я та Університету Колорадо в Боулдері, дослідження опублікували в Science Advances. У ньому йдеться, що швидкі тести, хоч і менш надійні, але можуть зорієнтувати органи охорони здоров'я на більш цілеспрямовані заходи, пише Business Insider.

Читайте також Коли хвора на коронавірус людина найзаразніша

Коли мова йде про охорону здоров'я, то краще проводити менш чутливий тест з результатами сьогодні, ніж завтра з більш чутливим тестом,
– сказав Даніель Ларремор, автор дослідження.

Масове експрес-тестування на COVID-19, особливо людей, які не мають ознак інфекції, може покласти край пандемії впродовж 6 тижнів.

Переваги швидкого тестування на коронавірус

Швидкі тести коштують дешевше і можуть дати результати за лічені хвилини, а не за дні.

Так згідно з розрахунками дослідників, якби половина населення США тестувалась щотижня, а ті, у кого позитивні результати одразу йшли на ізоляцію, це б значно зменшило швидкість поширення хвороби і кількість інфікованих.

Замість того, щоб впроваджувати карантин і спонукати людей сидіти вдома, аби хтось із них не виявився хворим і не поширював захворювання, варто було б ізолювати вдома лише заразних людей, натомість усі інші могли б продовжувати звичне життя,
– зазначив Даніель Ларремор.

Математичне моделювання

Експрес-тестування 3/4 населення міста кожні три дні зменшить кількість інфікованих на 88%. Вчені переконані, що цього достатньо, аби звести поширення пандемії до нуля.

Чи є експрес-тестування на коронавірус в Україні

  • Уряд виділив гроші на закупівлю 6 мільйонів експрес-тестів для виявлення COVID-19.
  • Експрес-тест роблять за процедурою, схожою з ПЛР-тестами – за допомогою ватного тампона беруть мазок зі слизової носоглотки.
  • Проте результат нового тесту на антиген можна отримати за 15 – 30 хвилин, тоді як ПЛР-тест роблять впродовж дня.