Під дією ультразвуку ракові клітини знищуються везикулами, які вибухають в пухлині, завдяки чому руйнують мембрани клітин. Лише за однієї процедури вдалося знищити 80% пухлини. Про це йдеться на сайті Тель-Авівського університету.

До теми Лікарські засоби навчилися направляти в пухлини за допомогою звуку

Під час терапії науковці використали низькочастотний ультразвук (250 кГц) – цього достатньо для того, щоб підірвати везикули, попередньо наведені на пухлину.

Під час експерименту на мишах лише впродовж першого етапу лікування вдалося знищити 80% пухлинних клітин. Хоч це і хороший показник, цього не достатньо для повної перемоги над раком. Відтак, наступного разом з везикулами вчені ввели ген, який дає імунній системі сигнали для знищення патогенних клітин.

Везикули – що це?
Це мікроскопічні бульбашки, які можуть розширюватися і стискатися за певних умов, аби переносити речовини з кровоносних судин в тканини.

При нижчих частотах везикули можуть розширюватися і вибухати.

Через пошкодження в мембрані клітин, викликаних попереднім вибухом, ген проник всередину, що призвело до необхідної імунної відповіді та остаточного руйнування.

Ген змушував клітини продукувати речовину для запуску імунної системи. Під час дослідів у гризунів пухлини були з двох сторін тіла, проте вчені проводили лікування тільки з одного боку, але терапія спрацювала комплексно,
– заявив автор дослідження Талі Іловіч.

Це дослідження може відкрити нову можливість лікування раку, значно безпечнішу за хімієтерапію. Науковці й надалі будуть проводити дослідження ефективності ультразвукової терапії.

Руйнівна стратегія може знадобитися не лише для боротьби з онкозахворюваннями, а й під час лікування інших хвороб, наприклад Альцгеймера і Паркінсона.