До такого висновку дійшли Нейробіологи з Університету імені Гете (Goethe University).

Також на тему: Які продукти їсти, щоб покращити пам'ять та сон

Нове дослідження проводилося за допомогою МРТ-сканування мозку і сучасних методів аналізу нейромереж. Висновки були зроблені на підставі даних 300 учасників експерименту.

Мозок працює, як соцмережа

З'ясувалося, що організація зв'язків в нашому головному мозку нагадує соціальну мережу, яка складається з малих підмереж (щось на зразок умовних груп – "сім'я", "друзі", "колеги").

З одними підмережами ми взаємодіємо регулярно, а з іншими – значно рідше. Виявилося, що в людському мозку робота влаштована за схожим принципом. Найбільш важливі та активні області, які впливають на життєдіяльність, тісно пов'язані між собою, і значно слабше пов'язані з тими, чиє значення для життєдіяльності не таким значним.

У розумних людей мережа активніша

Експеримент показав, що у людей з високим рівнем інтелекту різні частини мозку набагато краще пов'язані один з одним, попри те, чи є вони частиною однієї "підгрупи" чи ні. Причини таких відмінностей поки залишаються загадкою.

Основне питання полягає в тому, чи народжуються розумні люди з певними біологічними перевагами, або розвивають їх протягом життя.