Діти, як стверджує спеціаліст, дуже добре сприймають інформацію опосередковано, несвідомо, за допомогою гри.
Читайте також: Механізм переживання смерті близької людини, або Коли треба звертатись по допомогу до психолога
Дитина сама це все зрозуміє природнім шляхом. Не потрібно заперечувати чи брехати їй, чи вигадувати щось, чи спеціально ту тему заводити. Дитина сама має дозріти навіть до тієї теми. І, відповідно, в певному віці треба говорити дитині правду про смерть,
– зазначила психолог.
Дуже важливим є те, до якої вікової категорії відноситься дитина.
"До 6 років є магічне мислення. Вони дуже гарно все переносять через казку. І якщо хтось в сім’ї помер, то куди вони перейшли? Наприклад, на хмарку до Бога. І що треба робити? Молитись за них. Переважно, діти так і роблять. Це питання казок. Треба з дітьми того віку так говорити: казкою, іграми" – стверджує спеціаліст.
А от якщо ми говоримо про дітей старше 6-ти років, то "дозволяється говорити напряму, тоді соціальна група їх збереже. Що таке соціальна група – це садок, це школа, це друзі... Це все допоможе дитині пережити отриману інформацію про смерть когось близького".
Читайте також: Чим відрізняється психіатр від психотерапевта
Тетяна Олегівна наголошує, що ні в якому разі не можна робити культу зі смерті.
Якщо батьки будуть робити культ і акцентувати на цьому питанні увагу кожен день, то невідомо, що може вийти? Ніхто не знає, що може вийти з того. Тому і є магічне мислення. Навіть подивитися, коли дитина має якусь травмовану ситуацію, діти дуже гарно те все у грі відпрацьовують: або малюють, або казки придумують. Діти можуть дати собі раду. То дорослі не можуть самі собі допомогти
Більше інформації про те, як дорослим впоратись із втратою близьких, а також чи існує взагалі щастя, можна прочитати у повній версії інтерв'ю "Як почати життя заново після важких втрат та потрясінь, – поради психолога"