Команда фахівців з університетів і клінік Нідерландів, Швеції та Ізраїлю провела метааналіз кількісних досліджень, що вивчають зв'язок між суїцидальною поведінкою та релігійними практиками, а також осмисленням життя. Результати публікує 24 Канал з посиланням на науковий журнал Harvard Review of Psychiatry.
Також на тему Визначили, який жанр музики є найбільш інтелектуальним
Нове дослідження релігійності
У 75 дослідженнях, що розглядалися, взяли участь 17 561 особа. Найбільше серед них було християн (62%), тоді як атеїсти, агностики, індуси, мусульмани та юдеї становили всього 1,3 – 3,4% вибірки.
У рамках дослідження були виділені чотири змінні, пов'язані з релігією та духовністю:
- Належність до релігійної або духовної групи.
- Поведінка, включаючи засудження самогубства, значущість релігії в житті, участь у релігійних службах та молитвах.
- Відчуття віри та осмисленості, включаючи відчуття мети в житті та віру у вищі сили.
- Прив'язаність, що включає духовне та релігійне щастя, ставлення до Бога та релігійний досвід.
Релігійність може підвищити ризик самогубства
Дослідження показало, що люди, які релігійні або засуджують самогубства з морального погляду, значно рідше задумувалися про суїцид. При цьому участь у релігійних обрядах не була пов'язана зі зменшенням ризику суїцидальної поведінки, а належність до релігійної групи навіть посилювала ризик самогубства.
Науковці зазначили, що виявлення методів, які сприяють розширенню прав і можливостей у рамках конкретних релігійних традицій та поглядів на життя, зменшить стигматизацію та сприятиме розробці ефективних заходів щодо запобігання самогубствам і підтримки людей, схильних до самогубства.