Досягнути цього допомогла зміна сигнальних шляхів за участі білків, які кодуються генами хеджхог (hedgehog, Hh), пише MedicalExpress.

Читайте також: Чому одні люди не набирають вагу, а іншим складно схуднути

Вчені вивели модифікованих мишей з підвищеною активністю гену Hh.

Гени хеджхог – що це?
Це гени, які беруть участь у розвитку клітин по всьому тілу, у тому числі, жирових клітин.

За допомогою цього вдалося запобігти скупченню і зростанню клітин жиру в організмі. Такі зміни спостерігалися навіть у тих мишей, які харчувалися жирною їжею. Крім того, у тварин був нормальний рівень цукру в крові.

Тварин модифікували так, що гени Hh могли активізуватися тільки тоді, коли миші перестали вживати антибіотик доксициклін. Вчені додавали його в питну воду гризунів з моменту їх народження.

Двомісячні гризуни протягом 16 тижнів харчувалися кормом з високим вмістом жирних кислот. При цьому деяким тваринам перестали додавати антибіотик у воду, а іншим продовжили.


Прихильники смаженої їжі можуть залишатися стрункими

Через вісім тижнів експерименту у мишей, які вживали антибіотик, розміри тіла і відкладення жиру не збільшилися, а у гризунів з іншої групи – зменшилися. Крім того, що у цих мишей знизився рівень накопичення жирів, у них збільшилася чутливість до інсуліну, який перешкоджає розвитку діабету.

На думку вчених, це доводить, що в клітинах організму є метаболічний шлях, на який в майбутньому можна впливати за допомогою фармацевтичних препаратів. А їх вплив, у свою чергу, не дозволить страждати на ожиріння навіть тим людям, чий раціон містить шкідливі й жирні продукти.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.