Якщо ліки схвалять, то це буде перший препарат проти коронавірусу, який не потребуватиме введення за допомогою голок.

Увага Україну накриє вірусна хвиля: як посилити ефект вакцинації

Що відомо про потенційні таблетки проти COVID-19

  • У Merck повідомили, що препарат вдвічі скоротив число госпіталізацій і смертей серед пацієнтів з ранніми симптомами COVID-19.
  • Результати дослідження були настільки хорошими, що незалежні медичні експерти, які спостерігали за ходом випробувань, рекомендували припинити їх достроково.
  • Ефективність ліків не знижувалася щодо варіантів Гамма, Дельта чи Мю, серед учасників 40% були інфіковані мутованими версіями коронавірусу.

Ці таблетки можна приймати вдома для зменшення симптомів і пришвидшення одужання. Якщо препарат справді такий хороший, він зможе допомогти знизити навантаження на лікарні й допомогти стримати спалахи в бідних країнах зі слабкою системою охорони здоров'я.

Експерти додали, що це був би двосторонній підхід до боротьби з вірусом: ефективне лікування і профілактика за допомогою вакцинації могли б значно полегшити перебіг пандемії.

Детальніше Перші таблетки проти коронавірусу готові: вони знижують ризики госпіталізації та смерті на 50%

Є нюанс: ціна доволі "кусюча"

Заявлена ​​ціна одного курсу складає 700 доларів. Але розробники препарату заявили, що будуть впроваджувати багаторівневу систему ціноутворення, щоб препарат був доступний і для країн з низьким рівнем доходу.