Американська фармацевтична компанія Merck представила фінальні результати третьої фази досліджень, які показали зниження ризиків госпіталізацій і смертності від COVID-19 на 50%.

Увага В Україні планують виробляти мРНК-вакцину проти коронавірусу, – Кузін

Якщо регулятор схвалить розробку Merck, то молнупіравір стане першим противірусним препаратом проти коронавірусної хвороби, який можна приймати у формі таблеток.

Як діє препарат

Ці ліки спочатку розроблялися для лікування грипу. Принцип їхньої дії – вносити зміни у генетичний код вірусу, аби зупинити його поширення в організмі.

Серед учасників досліджень вчені не зареєстрували жодного летального випадку внаслідок COVID-19. Крім того, не зафіксували побічних ефектів від лікування.

Ліки ефективні проти нових штамів

Вчені відзначили, що ефективність молнупіравіру не знижувалася щодо варіантів Гамма, Дельта чи Мю, серед учасників 40% були інфіковані мутованими версіями коронавірусу.

Тепер розробники готують документи для FDA для отримання схвалення на екстрене використання молнупіравіру.

Заявлена ​​ціна одного курсу складає 700 доларів. В Merck заявили, що будуть впроваджувати багаторівневу систему ціноутворення, щоб препарат був доступний і для країн з низьким рівнем доходу.