Про це пишуть в журналі Human Reproduction.

В дослідженні взяло участь 78 759 жінок, де було виявлено таку неймовірну загрозу. Крім того, припинення менструацій до 45 років пов'язують з підвищеною ймовірністю розвитку серцево-судинних захворювань та остеопорозу.

Читайте також: Чому голодна жінка – це небезпечно: несподіваний висновок вчених

Для доведення своєї важливої гіпотези науковці використовували дані дослідження, яке почалося ще у 1989 році. Ще тоді фахівці намагалися виявити довгострокові побічні ефекти контрацептивів.

На початку дослідження обраним учасницям було від 25 до 42 років, ніхто з них в цей час ще не стикався з симптомами менопаузи. Жінки регулярно проходили опитування про стан свого здоров'я до 2011 року, вказуючи свій зріст і вагу не тільки в момент дослідження, а й в підлітковому віці.

Теж, як виявилось, менопауза була присутня у 2804 учасницях опитувань, яким було до 45 років. Дослідники відразу ж підрахували, що у жінок з індексом маси тіла до 18,5 кг/м² ризик ранньої менопаузи був вище в середньому на 30%. На 50% ймовірність зростала у тих, чий ІМТ у 18 років був нижче 17,5 кг/м². А наступним ризикованим періодом виявився вік 35 років – ІМТ нижче норми збільшував ризик на 59%.

Читайте також: Краса буває різною: худорлява та пишнотіла моделі підкорили Instagram спокусливими фото

Найрідше ранню менопаузу спостерігали у жінок із зайвою вагою, при індексі маси тіла від 25 до 29,9 кг/м². Особливо небезпечними виявилися "перепади" ваги, коли за короткий термін жінка втрачає або набирає більше 10 кілограмів. Тому у тих дівчат та жінок, які відчували перепади ваги більше трьох разів у віці від 18 до 30 років, ризик збільшувався в 2,4 рази.