Тому гриби потрібно ретельно пережовувати, щоб вони краще переварювалися. А дітям для знайомства з грибами краще давати маленькі шматочки.

Також на тему: Вузли на щитоподібній залозі: чому виникають й чим загрожують

Коли дітям можна їсти гриби

Рекомендації за віком, коли можна давати дитині гриби, трохи розрізняються в різних країнах. МОЗ радить загалі відмовитися від споживання дикорослих грибів. Абсолютно протипоказане споживання грибів для дітей до 12 років, жінок у період вагітності і грудного вигодовування, людей літнього віку.

Національна служба охорони здоров'я Великобританії (NHS) рекомендує знайомити дитину з грибами з шести місяців. При цьому краще включати їх в рецепти страв, які ви робите. Наприклад, обсмажити гриби на сковорідці та додати маленькі шматочки грибів в пюре або в коржі. Так дитина зможе звикнути до смаку грибів. NHS звертає також увагу на те, що не варто давати дитині гриби, які зібрали в лісі, а краще купувати їх в магазині.

Як не з'їсти отруйний гриб

Ось кілька порад, щоб убезпечити себе в грибний сезон:

  • Дізнайтеся, які їстівні гриби ростуть в лісі, куди ви збираєтеся. Збережіть їхні зображення на телефон. Можна заздалегідь встановити додаток, який визначає гриби за фотографією, наприклад iNaturalist. А краще покличте з собою досвідченого грибника.
  • Збирайте тільки ті гриби, які ви добре знаєте. Не чіпайте і не зривайте гриби, які вам невідомі. Якщо сумніваєтеся, краще не беріть.
  • Не куштуйте сирі гриби на смак, особливо якщо ви вперше їх бачите.
  • Не вірте міфу, що при приготуванні концентрація токсичних речовин зменшується. Варіння, смаження або заморозка не зроблять гриби менш отруйними.