Уляна Супрун спільно з Центром громадського здоров'я України пояснили, який антисептик допоможе ефективно знезаразити руки та поверхні.

Читайте також: Як не захворіти на китайський коронавірус: поради Супрун

Який антисептик обрати

Перше, що слід пам'ятати – не кожен антисептик, який продають на касі в супермаркеті, впорається зі збудниками. Хороший антисептик повинен від містити 60–80% спирту або 2% хлоргексидину.

Антисептик слід наносити на всю поверхню шкіри рук. Для цього використовуйте 3 мл розчину, а це не менше 24–27 "пшиків" кишеньковим антисептиком з дозатором. Якщо у вас такий, то просто відкрутіть дозатор та вилийте на руки не менш 3 мл.


Як змінюються руки під час миття / Інфографіка 24 каналу

Як користуватися антисептиком

  • Обробляйте руки 30 секунд. Це важливо, інакше небезпечні мікроби можуть вижити.
  • Під час використання антисептика спочатку нанесіть його на поверхню однією руки, а потім розподіліть по всій поверхні обох рук. Важливо не витирати антисептик поки руки не висохнуть.
  • Багато бруду збирається під нігтями, тож особливу увагу приділіть їхньому очищенню.
  • У разі частого користування антисептиком застосовуйте крем для рук, аби уникнути сухості та тріщин шкіри.
  • Тримайте антисептик якомога далі від дітей, адже симпатичні баночки дуже притягують малечу, але спирт, який є в антисептику, дуже токсичний.
  • Антисептики на основі спирту можуть швидко зменшити кількість мікробів на руках у деяких ситуаціях, але вони не панацея від усіх видів мікробів. Для видалення деяких з них ефективніше вимити руки з милом.

Особливо віддавайте перевагу милу та воді, якщо:

  • Руки дуже брудні або жирні.
  • На шкіру потрапили шкідливі хімічні речовини, пестициди та важкі метали.


Рецепт приготування антисептику / Картинка 24 каналу

Пані Уляна також заспокоїла, що спиртовмісні антисептики не впливають на виникнення стійких до антибіотиків бактерій. Вони вбивають мікробів, але інакше, ніж це роблять антибіотики. Зокрема – дуже швидко, тож мікроби не мають шансів адаптуватися чи чинити опір.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.