Державна прикордонна служба України не вживає ніяких додаткових засобів огляду, розповів виконавець обов'язків генерального директора Центру громадського здоров'я України Ігор Кузін під час пресбрифінгу МОЗ.

Важливо знати: Спалах смертельної пневмонії в Китаї: хвороба шириться світом

Для тих, хто подорожує до Китаю, встановлено середній ризик інфікування,
– зазначив Ігор Кузін.

Він також наголосив, що в Україні немає прямого авіасполучення з містом-джерелом спалаху – Уханем. Прикордонна служба України поки що проводить лише опитування про самопочуття у тих пасажирів, що прибувають з Китаю.

Однак МОЗ запевняє, що введе додаткові заходи у разі необхідності – коли ВООЗ оголосить високий ризик зараження або загрозу масової пандемії.

Нагадаємо, що китайський коронавірус (nCoV), який забрав життя 25 людей, покинув межі Китаю і був зафіксований у Таїланді, Японії, Гонконзі Південній Кореї та США.

Деякі країни, які мають пряме транспортне сполучення з Уханем, ввели додатковий огляд пасажирів, які прибувають з Китаю, а у Лондонському аеропорту Хітроу їм навіть виділили окремий хаб.

Коронавірус – симптоми
  • Лихоманка;
  • Головний біль;
  • Кашель;
  • Ускладнене дихання;
  • Слабкість.

Як українцям вберегтися від коронавірусу: дивіться відео

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.