Про це повідомили у прес-службі Міністерства охорони здоров'я.

Які вакцини проти грипу є в Україні

Цьогоріч в Україні доступні дві вакцини проти грипу: "Ваксігрип Тетра" (виробник — "Санофі Пастер", Франція) і "Джісі Флю" ("Грін Кросс Корпорейшн", Південна Корея) — обидві якісні та безпечні.

Читайте також: Сезон грипу в Україні: симптоми та профілактика в інфографіці

Вакцину "Ваксігрип Тетра" можна застосовувати для щеплення дітей віком від трьох років, а "Джісі Флю" — від шести місяців.

Скільки коштує вакцина від грипу

Вартість вакцин коливатиметься від 200 до 350 гривень. У відомстві нагадали, що лікування грипу, за різними оцінками, обійдеться пацієнту від 420 до 2 800 грн залежно від тяжкості перебігу хвороби.

Щорічна вакцинація — найдієвіший засіб для профілактики грипу. Вакцина не впливає негативно на імунітет людини, а зміцнює його і змушує працювати більш активно і продуктивно,
– нагадали в МОЗ.

В першу чергу щеплення необхідно зробити: медпрацівникам, учителям, дітям віком до п’яти років, вагітним жінкам, літнім людям віком від 60 років, пацієнтам із хронічними захворюваннями та усім, хто працює в місцях скупчення людей.

Вакцинація зменшує ймовірність тяжкого перебігу захворювання та ускладнень на 60%, ймовірність смертельних випадків на 80% та частоту госпіталізацій приблизно на 50%.

Директор Центру громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я Володимир Курпіта зазначив, що на грип ризикують захворіти понад 13 мільйонів людей.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.