Щоб покращити пам'ять необхідно виконувати щоденні тренування, піші прогулянки та плавати, пише Harvard Health Publishing.

Читайте також: Вчені виявили, як зменшити депресію та покращити роботу мозку

Вчені переконані, що позитивний ефект може з’явитися, якщо вправи будуть постійними та з помірними навантаженнями.

Все тому, що фізичні навантаження стимулюють створювати нові зв'язки між клітинами мозку і сприяють збільшенню нейротрофінів – речовин, що живлять мозкові клітини і допомагають захистити їх від пошкоджень.

Під час тренування покращується функція легень, відтак, у мозок потрапляє більша кількість кисню. До того ж, вчені переконують, що регулярні вправи знижують ризик появи гіпертонії, діабету та інсульту.

Також варто включити у раціон зернові, рибу та овочі. Такі продукти допомагають покращити здоров'я серця, а також знизять ризик погіршення пам'яті та проблем з мисленням у майбутньому.

Покращують роботу мозку корисні жири, вони містяться у рослинних оліях, жирній рибі та молочних продуктах.

До слова, біполярні розлади, депресія, поганий настрій та інші порушення, пов'язані з емоціями, найчастіше стаються через порушення добових ритмів активності і відпочинку.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.