Помідори

У сирих помідорах міститься багато магнію і цинку. Після термічної обробки концентрація цих речовин знижується на 90-100%.

Читайте також: Які продукти потрібно їсти зимою, щоб бути здоровим: список

Солодкий перець

Болгарський перець, особливо червоний, чемпіон серед овочів за вмістом вітаміну С. На жаль, під час нагрівання його концентрація скорочується в 4 рази.


Під час приготування концентрація корисних речовин у перці скорочується

Часник

Сирий часник є багатим на вітаміни С, PP і групи B, а також є джерелом холіну. Але термічна обробка позбавляє цей продукт частини корисних властивостей.

Спаржа

Спаржа – незамінне джерело вітамінів А, С, Е, K, групи В, а також фолієвої кислоти. Але обсмажування позбавляє цей овоч більшості корисних властивостей.

Читайте також: Насіння льону: корисні властивості та головні правила вживання


Під час смаження спаржа втрачає майже всі свої корисні властивості

Броколі

У броколі багато вітамінів А, С і кальцію. Але, якщо зварити цей овоч до повної готовності, в ньому виявиться на 40% менше корисних речовин, ніж у сирому вигляді.

Буряк

Буряк – прекрасне джерело фолієвої кислоти. Однак, якщо зварити її до повної готовності, він втратить близько 30% цієї речовини.


Буряк не потрібно варити до повної готовності

Імбир

Сирий імбир – дуже гострий, зате є джерелом вітамінів А, C, B1, B2, а також низки важливих мікроелементів. Під час же термічної обробки більша частина корисних речовин втрачається.