Вчені з Норвезького університету природних і технічних наук опитали 92 пари й з'ясували, що відрізняє тих, хто частіше за інших займається сексом. Дослідження опубліковане в журналі Evolutionary Behavioral Sciences.

Читайте також: Як покращити секс: дієві поради

Як проходило дослідження?

Психологи хотіли з'ясувати, наскільки пристрасть і емоційна залученість впливають на частоту статевих контактів пари. Для цього вони відібрали 92 гетеросексуальні пари у віці від 19 до 30 років. Тривалість відносин була різною: від місяця до дев'яти років, в середньому учасники зустрічалися трохи менш як два роки.


Довіра і близькість не впливає на секс

У добровольців запитали, наскільки вони щасливі у відносинах, близькі з партнером і наскільки віддані. Потім вчені застосували структурне моделювання – статистичний метод перевірки й оцінки причинно-наслідкових зв'язків.

Які пари найчастіше займаються сексом?

Виявилося, що довіра і близькість не мали ніякого зв'язку з регулярним сексом, значення мала тільки пристрасть. При цьому частота статевих актів знижувалася з часом.

Вчені відзначили, що важливо і те, як жінки ставляться до випадкового сексу. Більш ліберальні партнерки проводять межу між сексом і почуттями, тому емоційні сплески – такі, як сварки, – менше впливають на їхнє бажання займатися сексом.

Автори відзначають, що їх висновки можуть застосовуватись тільки до розвинених суспільств, де досягнутий певний рівень гендерної рівності.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.