Професор із Національної служби охорони здоров'я Англії Алістер Бернс розповів для BBC, що перегляд старих фільмів є хорошою терапією деменції.

Читайте також: Назвали спосіб, який покращує пам'ять та стан при деменції

Професор Алістер Бернс зазначає: перегляд старих фільмів викликає сильні емоційні спогади та допомагає підтримувати мозок в тонусі.

Хоч люди з деменцією не обов'язково пригадають подробиці фільму, вони можуть згадати, що відчували, коли останнього разу дивилися його, — говорить Бернс.

Схожий ефект для літніх людей можуть викликати й старі пісні.


Різдвяна метушня може бути не дуже комфортною для літніх людей/Фото:Unsplash

Людям, що страждають на деменцію, може бути важко стежити за заплутаними розмовами в умовах хаосу та шуму Різдва, а тому вони можуть почуватися обділеними, — додають вчені.

Відтак, в новорічні свята буде хорошою ідеєю провести час із літніми родичами за переглядом старих фільмів. Бо Різдво – це час для добра!

В Україні на деменцію страждають близько 63 тисяч людей. Щороку занедужують понад 4,5 тисячі осіб, у 40 % випадків їх спіткає судинна деменція.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.