До переліку увійшло багато видів раку. Проте були й інші захворювання, які вражали органи та всього системи організму, зокрема очі, підшлункову залозу та печінку. В Оксфордському університеті також відзначили, що куріння підвищує ризик захворіти на хвороби, які не становлять загрози для життя, такими як виразка, діабет, катаракта, астма та інші типи метаболічних захворювань.

Також на тему: Кидати курити корисно в будь-якому віці

Нове дослідження куріння

Дослідники порівняли тих, хто ніколи курив, і тих, хто був постійним курцем у певний період свого життя. Вони також працювали з тими, хто зараз курить, і перевіряли ризик розвитку певних захворювань. Науковці вивчили 85 різних причин смерті та 480 різних захворювань. Команда зібрала дані з China Kadoorie Biobank.

Понад 512 000 дорослих китайців взяли участь у дослідженні з 2004 по 2008 рік. За цими учасниками спостерігали в середньому 11 років. Серед учасників приблизно 74,3% чоловіків колись регулярно курили. Це була разюча різниця порівняно з 3,2% жінок.

Кидайте курити

У корців був найвищий ризик виникнення раку гортання, він був підвищений на 216%. Загалом курці схильні до ризику розвитку 56 різних захворювань. Серед них рак сечового міхура, шлунка та легенів, серцевий напад, діабет і виразка шлунка.

Хороша новина полягала в тому, що висновки вчених показали, що ті, хто кинув курити до появи ускладнень зі здоров’ям, мали менший ризик. Приблизно через десять років він досяг рівня тих, хто ніколи не курив.