Про це зазначив лікар Андрій Бєловешкін у Faacebook.

Читайте також: Як інфекційні захворювання впливають на очі

Третина людей пропускають сніданок або роблять невеликий. Саме тому одне з правил здорового режиму харчування – об'ємний сніданок, його не можна порушувати. Регулярний сніданок, за думкою вчених, добре впливає на серце та судини, знижує ризик багатьох хвороб.

Лікар звернув увагу на дослідження, яке відбулося в рамках масштабного PESA study, де вивчали ранні ознаки атеросклеротичного ураження судин у 80 тисяч осіб.

Вчені підтвердили, що при відсутності сніданку, ризик серцевих хвороб зростає на 14%, інсульту – 18% та крововиливу – 26%. Експеримент інших вчених показує, що ті, хто пропускають сніданок, мають ризик серцево-судинних хвороб на 27% вищий.

Торішне дослідження також підтверджує, що загальна кількість атеросклеротичних бляшок вище в 1,5 раза у тих, хто пропускає сніданок. Також у людей, що не снідають, рівень ожиріння вдвічі більший ніж тих, хто снідає.

Висновок вчених такий: пропуск ранкового прийому їжі збільшує ризик серцево-судинних хвороб, ожиріння.

Сніданок може вберегти від низки хвороб
Сніданок може вберегти від низки хвороб

Чим небезпечні атеросклеротичні бляшки? Це захворювання, що характеризується зміною стінок судин, звуженням їх просвіту і, як наслідок, порушенням кровообігу. Воно виникає у молодості, але проявляється лише у старшому віці. Холестеринові бляшки призводять до ішемії серця, інсульту, гангрени.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділіЗдоров'я.