Про це розповів лікар-дерматолог вищої категорії, завідувач філією № 1 Комунального некомерційного підприємства "Консультативно-діагностичний центр Шевченківського району міста Києва", кандидат медичних наук Андрій Перехрестенко в інтерв'ю "Фактам".

Читайте також: Рак шкіри: все, що варто знати про родимки, відпочинок на сонці, солярій і меланому

За його словами, родимки на тілі необхідно перевірити особливо тим людям, які засмагали та відпочивали на морі.

Ультрафіолетові промені можуть підштовхнути переродження нешкідливої родимки в одну з найагресивніших злоякісних пухлин шкіри – меланому. Якщо її вчасно не виявити та не видалити, то гине 95% хворих. Тому потрібно регулярно оглядати своє тіло самому або просити родичів, а помітивши будь-які зміни, показати їх лікарю,
– наголосив медик.

За словами Перехрестенка, під час огляду лікар використовує прилад дерматоскоп. За його допомогою фахівець детально розглядає поверхневі шари шкіри та може визначити, чи є небезпечною родимка.


Лікарі рекомендують перевірити родимки після відпустки

До слова, науковці Королівського коледжу Лондона знайшли спосіб захисту шкіри від раку. За їхніми словами, для того, аби крем захищав шкіру, рекомендується наносити 2 міліграми сонцезахисного крему на квадратний сантиметр шкіри.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.