Про це повідомляє видання Science Alert.

За словами британських науковців, люди зазвичай наносять тільки 0,75 міліграма крему на квадратний сантиметр, тобто крем з показником SPF 40 може давати захист у 4 SPF.

Читайте також: Засмагати чи ні: найпоширеніші міфи про засмагу

Вони провели дослідження і з'ясували, що сонцезахисні креми дають тільки 40% від очікуваного рівня захисту, а це піддає ризику розвитку меланоми.

На різні ділянки шкіри сідниць добровольців були нанесені шари крему SPF 50+ різної товщини.

Перша група піддалася однократному впливу ультрафіолетового опромінення, рівному третьої години перебування на сонці у тропіках. Друга отримала наполовину меншу дозу УФ-випромінювання.

Потім у людей взяли біопсію тканин і аналізували ступінь руйнування ДНК. Виявилося, що при нанесенні 0,75 міліграма сонцезахисного крему на квадратний сантиметр шкіри рівень пошкодження клітин зменшився незначно.

А от 2 міліграми крему на квадратний сантиметр суттєво зменшило ступінь пошкодження ДНК, що є причиною розвитку раку шкіри.

Тож аби, крем захищав шкіру, фахівці рекомендують наносити 2 міліграми на квадратний сантиметр шкіри.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.