Експерти провели аналіз даних 20 тисяч людей віком від 18 до 100 років, пише The American Journal of Medicine. Дослідження тривало 32 роки.
Читайте також: Дієта при діабеті: основні принципи харчування
До початку експерименту всі його учасники були здоровими. Згодом у 1165 осіб був виявлений діабет 2 типу.
Третина добровольців, за якими велося спостереження, займалися бігом як хобі: вони здійснювали пробіжки підтюпцем на невеликі відстані вранці або ввечері, а також брали участь в тривалих забігах.
Вчені констатували, що у людей, які займалися бігом, ризик розвитку діабету другого типу на 28% нижче, ніж у тих, хто ігнорує спорт, або ж захоплюється іншими видами фізичної активності.
Також автори дослідження відзначили, що біг знижує ризик розвитку діабету 2 типу. Це спостерігалося у людей, які бігають лише у вільний час у помірному темпі.
Це хронічне захворювання, при якому підшлункова залоза не виробляє достатньої кількості інсуліну або ж організм не може ефективно використовувати вироблений інсулін. Інсулін – це гормон, який регулює рівень цукру (глюкози) у крові. Якщо у хворого підшлункова залоза зовсім не виробляє інсулін – це перший тип діабету, інсулінозалежні, які щодня мають робити ін’єкції цього гормону. А при другому типі – організм виробляє інсулін, але він не сприймається організмом.
Перший тип цукрового діабету виникає переважно у молодому віці через спадковість або після перенесення важких вірусних інфекцій, які пошкоджують підшлункову залозу. А другий тип – через неправильне харчування і зайву вагу – у віці після 40 років.
Висновок: біг як хобі на третину знижує ризик розвитку діабету.
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.