Директор з досліджень соціальної та політичної політики в Гарвардському інституті старіння, доктор Джон Морріс переконаний, що найефективнішими способами збереження здоров’я мозку є постійна розумова активність і набуття нових знань та навичок.
Читайте також: Стрес прискорює процес старіння мозку, – вчені
Щоб змусити мозок працювати до 100 років, необхідно виконувати ці кілька простих маніпуляцій, пише "Живи активно".
Читайте
Це заняття називають еліксиром молодості. Науковці закликають не відмовлятися у читанні у старшому віці, навіть якщо є проблеми із зором. Читання корисне тим, що під час цього слова перекладаються в уявні образи, яке своєю чергою допоможе підтримувати когнітивні функції.
Не шукайте легких шляхів
Люди віком від 60 до 90 років, які опанували нові для себе техніки, показали кращі результати тестів на пам'ять. А от простіші дії, до прикладу розв’язування кросвордів, не мали настільки великого ефекту.
Обирайте складні види спорту
Щоб вдосконалити когнітивні функції, необхідно регулярно займатися спортом. Найкраще для цього підійдуть ті види фізичної активності, що вимагають додаткових зусиль.
Творіть
Канадські вчені з Міжнародної лабораторії мозку, музики і звукових досліджень переконані, що мистецтво є найкращим інструментом для покращення роботи мозку. Особливо корисними вважаються регулярні заняття танцями і музикою, що залучають сенсорні і моторні області головного мозку.
До слова, від удару мозок може зміститися та зіткнутися з твердою внутрішньою поверхнею черепа, спричинивши струс мозку. Що цікаво, кожна людина переживає струс по-різному.