Про це розповіла в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook.

"Ніхто не любить, коли його вибивають з колії, і наш мозок зокрема. Від удару він може зміститися та зіткнутися з твердою внутрішньою поверхнею черепа. А це може призвести до струсу мозку", – зазначила вона.

Читайте також: Науковці назвали дієту, яка уповільнює процес старіння

Найчастішими симптомами струсу мозку є: запаморочення, проблеми з рівновагою, головний біль, зміна настрою та поведінки, порушення пам’яті, мислення, сну та прояви тривожності й депресії.

Якщо не лікувати струс мозку – це може викликати серйозні проблеми зі здоров'ям. Тож після травми потрібно одразу звернутися до лікаря. Окрім того, після травми важливим є повноцінний відпочинок та сон. Прості дії допоможуть мозку відновитися.

Напевно чули, що після струсу мозку не можна спати, бо впадете в кому? Це міф. Допоки лікарі не стурбовані наявністю більш серйозної черепно-мозкової травми, наприклад, крововиливу в мозок, жодних проблем, пов’язаних із засинанням одразу після струсу, не зафіксовано,
– наголосила Супрун.

В.о. міністра додала, що у людей, які професійно займаються спортом, більшість струсів навіть не реєструються і не лікуються. Наприклад, серед американських футболістів кількість струсів мозку надзвичайно висока – у них стається 50-80% струсів. Як захистити мозок від струсів – детальніше дивіться у відео.

Що відбувається під час струсу мозку – відео