Про це розповів відомий лікар-хірург Ростислав Валіхновський, пише "Лиза".

Він також назвав кілька чинників, які продовжують життя і дозволяють дожити до 90, а то і 100 років.

"Головний фактор – вміння боротися і дозувати стрес. На другому місці – вміння позитивно мислити і не зациклюватися на проблемах. На третьому – комфорт. Психологи помилково вважають, що варто навмисно виходити із зони комфорту, але для організму це небажаний стрес. На мій погляд, варто вибирати відповідний спорт, харчування та інше з того, що підходить вам особисто, що вам подобається, що для нас комфортно. На четвертому місці – особистий пріоритет і вміння концентрувати зусилля на головному", – зазначає Валіхновський.

Дослідження показали, що на 53% наше здоров'я залежить від способу життя та харчування, ще на 21% від душевного спокою та психічного здоров'я, на 13% від підтримки рідних і друзів, і на 7% від доходів та на 4% від рівня медичного обслуговування в країні.

Щоб зберегти красу і молодість, Валіхновський рекомендує займатися спортом тільки на свіжому повітрі, адже таким чином організм більше насичується киснем.

Також потрібно полюбити холодні обливання, які дозволяють запустити процеси метаболізму і регенерації молодих клітин шкіри і всього організму.

Читайте також: Як правильно загартуватися: корисні поради