Якщо ви вирішили починати загартовуватися, то вам треба збільшити тривалість прогулянок на свіжому повітрі до двох-трьох годин щодня. Частіше провітрюйте спальню, можете привідкривати вікно на ніч, але переконайтеся, що немає перетягу.

Як правильно загартовуватися

Обтирання. Цю процедуру можна робити рушником, губкою або руками. Температура води повинна бути на початку 32-34 градуси, і поступово її потрібно доводити до 12 градусів. Спершу обтирають руки і ноги, поступово просуваючись до центральної частини тіла.

Обливання. Коли ви освоїли обтирання переходьте до обливання. Використовуйте воду 30 градусів, потім так само доведіть до 12 градусів. Обливання не повинне перевищувати півтори хвилин.

Не менш корисним є контрастний душ – спершу треба обливатися гарячою водою, потім поступово переходити до холодної. Стояти під душем однієї температури треба близько 45 секунд, змінювати температуру потрібно не більше чотирьох разів.

Купання. Коли ваше тіло звикло до обливання, можна пробувати купання в річці або озері. Пам’ятайте, купатися у холодній воді не можна самостійно. Спершу поговоріть зі своїм лікарем, а також перші кілька разів пірнайте в компанії людини, який має в цьому досвід.