Всі існуючі нині дослідження про негативний вплив інтенсивних фізичних навантажень на здоров'я і смертність спортсменів не дають зробити точних висновків, йдеться в статті журналу JAMA Cardiology.

Читайте також: Вчені розробили ДНК-тест для визначення тривалості життя

У новому дослідженні вчені під керівництвом Бенджаміна Левайна (Benjamine Levine) з Південно-західного медичного центру Університету Техасу вивчили дані про 21758 чоловіків (жінок в аналіз вирішено було не включати через іншу динаміку і причини смертності), на момент початку спостережень середній вік яких становив 50 років. Дані про фізичну активність і здоров'я чоловіків збирали з 1998 по 2013 рік, після чого дані про смерть учасників реєстрували до кінця 2014 року.

За час спостережень від різних причин померли 759 учасників дослідження, а від серцево-судинних захворювань – 180. Вчені з'ясували, що, незважаючи на те, що найбільше відкладень у судинах було серед найактивніших чоловіків, але інтенсивне фізичне навантаження не підвищувала ризик смерті від всіх причин, включаючи серцево-судинні захворювання.

Автори, таким чином, прийшли до висновку про те, що інтенсивна фізична активність не завдає смертельної шкоди здоров'ю навіть при явному зв'язку з ризиком розвитку коронарного кальцинозу.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.