Такого висновку дійшли вчені Ульмського і Колорадського університетів у Боулдері. Результати їхніх досліджень опубліковані на сайті журналу "Proceedings of the National Academy of Sciences".
Читайте також: Чому пам'ять різко погіршується: пояснення медика
Під час досліджень вони з'ясували, що у людей, які виросли на фермі, реакція організму на стрес спокійніша, а це сприяє зниженню ризику розвитку психічних захворювань у майбутньому.
За словами науковців, позитивний вплив на людей чинять мікроорганізми, які передаються від домашніх тварин їхнім господарям.
Тварини у домі позитивно впливають на психічне здоров'я людини
Вони роблять людину більш пристосованою до стресу, адже під впливом бактерій імунній системі вдається досягти балансу в протизапальних процесах і запобігти ризику розвитку алергії, аутоімунних захворювань та психічних розладів.
А у тих, хто рідко контактує з домашніми травинами, вчені зафіксували підвищений рівень моноядерних клітин периферичної крові (основний компонент реакції імунітету на стресові ситуації).
Окрім того, у людей, які живуть у місті, був підвищений вміст інтерлейкіну-6 і знижена активність інтерлейкіну-10 – а це пояснює поганий протизапальний процес у стресовій ситуації.