Про це заявили вчені зі Швеції, йдеться у прес-релізі Stm.sciencemag.

Вони проаналізували дані понад 1,5 мільйона людей і з'ясували, що видалення апендикса зменшує ризик розвитку хвороби Паркінсона на 19%.

Читайте також: В Україні зафіксовано загрозливе зростання захворюваності на кір, – МОЗ

Також операція уповільнює наступ хвороби Паркінсона в середньому майже на 4 роки.

Апендикс – це червоподібний відросток сліпої кишки, який містить велику кількість білка альфа-синуклеїну, що провокує розвиток цього захворювання.

Цей білок, за словами вчених, у патогенній формі накопичується в апендиксі – як і під час хвороби Паркінсона, так і у здорових людей. Тож руйнівний альфа-синуклеїн може потрапити у травну систему, а після цього і у мозок.

Хвороба Паркінсона – що це?
Це хронічне захворювання нервової системи, характерне для людей похилого віку. Воно пов'язане з поступовою загибеллю рухових нервових клітин. Через це порушується регуляція рухів і м'язового тонусу, що характерно загальною скутістю і порушенням рухів. Від хвороби Паркінсона ризикує постраждати кожна сота людина у віці 60 років.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.