Зубна щітка повинна мати невелику голівку. Це дозволить добре очистити кутні зуби.

Читайте також: Як правильно підібрати зубну пасту

Якою має бути щетина в зубній щітці?

Щетина повинна бути штучна (тут любителям всього натурального не пощастило, на жаль, на натуральній щетині бактерії успішно розмножуються). Також – не силіконова, а з нейлону або поліестеру.

Щетинки повинні бути однієї довжини, ніякі різнорівневі, перехресні й з силіконовими вставками та інші "корисності", як запевняє нас реклама, не потрібні. Навпаки, як з'ясувалося, такі щітки гірше прочищають. Щетина повинна бути якомога густіше, чим більше кількість щетинок на голівці – тим ефективніше відбувається очищення.


Раз на півроку потрібно проводити професійну чистку зубів

Жорсткість щетини. Тут є варіанти: найкраще використовувати м'яку щетину, можна використовувати й середню жорсткість, але сенсу в цьому немає. І ось чому: зубний наліт м'який, він накопичується зазвичай біля основи зубів, щоб його дістати – на щітку потрібно натиснути, а якщо вона буде середньої жорсткості або жорстка – поранить ясна.

Постійне травмування ясна призведе до запалення. Жорсткою щіткою користуються тільки за показаннями лікаря і з правильною технікою чистки. М'яка ж з невеликим зусиллям ідеально обігне нерівній поверхні зуба і видалить наліт.

Якщо наліт затвердів або там вже зубний камінь – нічого крім професійної гігієни порожнини рота у стоматолога-гігієніста вам, на жаль, не допоможе. До речі, профгігієну потрібно робити всім як мінімум раз на 6 місяців. Перехід на м'яку щетину краще зробити поступовий або з незвички вона стане схожа на йоржик для туалету через тиждень.

Звичайна (мануальна) або електрична щітка?

Однозначно мануальна. Її можна використовувати всім. Електричні бувають ультразвукові (УЗ), звукові та механічні (обертається голівка). Всі вони здійснюють вібраційні рухи + механічна має обертову голівку.

Ці вібрації поширюються і на сам зуб, і на коронки та пломби. Через різних показників хвильового опору і невідповідності мікровібрацій відбувається конфлікт на кордоні "зуб-пломба/коронка", що є причиною поступової розгерметизації та скорочення терміну служби.

Ідеально підібрати зубну щітку допоможе стоматолог.

Змінювати зубну щітку необхідно раз на три місяці. Купуйте нову після перенесених інфекційних хвороб.

Після чищення зубів ретельно помийте щітку під проточною водою. Зберігайте в склянці головкою догори.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.