Дослідники вивчили результати тестування пам'яті у 400 000 осіб (учасників великої британської бази даних UK Biobank), порівнявши їх з заявленими кожним з учасників середньою тривалістю сну.
Читайте також: Як покращити сон: сучасні міжнародні рекомендації
Під час тесту їм потрібно було запам'ятати, як розташовані карти, а потім точно відтворити їх положення. Виявилося, що ті, хто спав у середньому дев'ять годин і більше, зробили стільки ж помилок, як і ті, хто спав п'ять.
Дослідники також вивчили генетику учасників і взяли до уваги, що хтось з них міг мати схильність до більшої кількості сну. Головним завданням учених було знайти зв'язок між кількістю сну й ознаками деменції.
Занадто довгий сон шкодить пам'яті так само, як і недосип
"Ми знайшли мало доказів того, що короткий або довгий сон пов'язаний з ризиком розвитку деменції, проте необхідні додаткові дослідження", – підкреслив Альберт Генрі, провідний автор дослідження.
Погана якість сну, у свою чергу, заважає нормальному функціюванню областей мозку і піддає людей ризику виникнення когнітивних проблем. Таким людям варто звернутися до сомнологів і з'ясувати причину проблеми.
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.