Так, група ізраїльських учених проводила дослідження з чоловіками, які брали участь у бойових діях в секторі Газу. Експеримент тривав з 2009 до 2017 року.

Читайте також: Що може спричинити жіноче безпліддя: 5 причин від ВООЗ

Науковці для досліджень брали зразки сперми у чоловіків в мирний час і після війни. З'ясувалося, що під час бойових дій у сильної статі знижувалася активність сперматозоїдів. Проте після того, як чоловіки повернулися додому, їх репродуктивна функція практично повністю відновилася, але у 37% було виявлено безпліддя.


Війна може провокувати у чоловіків безпліддя

"Психологічний стрес, як відомо, негативно впливає на репродуктивну здатність, однак досліджень, присвячених впливу стресу на якість сперми, існує небагато", – сказав Еліаху Левітас, науковець ізраїльського університету Бен-Гуріона.

Також, науковці зауважили, що причиною безпліддя найчастіше стає саме знижена активність сперматозоїдів, на яку впливає багато факторів: вік, спосіб життя, вага, стреси тощо.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.