Про причини розповіла акушер-гінеколог Ольга Білоконь, пише MedOboz.

Вона зазначила, що для того, аби настала вагітність, потрібна овуляція в яєчниках, матка, прохідність маткових труб і сперматозоїд, який здатний запліднити яйцеклітину.

Читайте також: 9 захворювань, при яких не можна народжувати дітей

За словам акушера-гінеколога, говорячи про вагітність у жінок, важливо знати і про причини безпліддя, адже саме з них випливає основний алгоритм обстеження безплідних пар.

ВООЗ виділяє 5 основних причин жіночого безпліддя: порушення овуляції (35%), порушення прохідності маткових труб, трубні аномалії і тазові спайки (35%), ендометріоз (8-15%), маткові синехиї, шийні чинники, аномалії порожнини та інше (2-5%), безпліддя невстановленого генезу, коли причину так і не вдається з'ясувати (10-15%).


Щоб виявити причини безпліддя, жінкам треба обстежитися у лікаря

Як зауважила Білоконь, причин порушення овуляції існує дуже багато. Серед них є модифіковані, тобто такі, на які можна впливати самостійно за допомогою зміни власного раціону, способу життя і психологічного настрою і навіть усувати, сприяючи відновленню овуляції. Серед модифікованих факторів порушення овуляції вчені виділяють: стрес, інтенсивні фізичні навантаження, ожиріння або надмірна втрата ваги.

Читайте також: Як народити близнюків: поради лікаря

Також, якщо у жінки виключені порушення овуляції, а в її партнера за результатами спермограми не виявлено ніяких відхилень, то далі лікарі досліджують прохідність маткових труб і оцінюють порожнини матки.

Згодом, провівши усі необхідні обстеження та визначивши причину безпліддя у пари, медики призначають їм відповідне лікування.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.