Правильно закінчений робочий день дозволить вам мати хороший настрій на вечір, який можна присвятити домашнім справам чи приємним зустрічам із друзями. Погодьтесь, це куди краще, аніж валятись безсилим у ліжку і ще й не могти заснути.

Дякуйте

Заведіть собі щоденник, які останнім часом стали дуже популярними. У таких щоденниках люди записують речі, за які вони вдячні світу й оточуючим. Робіть записи в щоденнику щовечора і дякуйте за те, що сталось хорошого з вами за цей день.

Вчені дійшли висновку, що люди, які регулярно висловлюють подяку, є більш оптимістичними і веселими, ніж ті, хто цього не робить. До того ж, такі люди рідше відвідують лікаря і рідше пропускають роботу.

Будьте сконцентровані

Багатозадачність на роботі стала нормою в сучасному суспільстві. Але насправді те, що ви перериваєтесь від одного завдання на перевірку повідомлень в соцмережах або розмову з колегами, а потім починаєте нову справу, не закінчивши попередню, призводить до погіршення продуктивності та навіть зниження рівня IQ.

Щоб завершити день успішно, концентруйтеся на одному важливому завданні та переходьте до наступного тільки тоді, коли закінчите перше.

Будуйте плани

Створюйте плани за принципом "Якщо/коли – тоді". Наприклад, "Якщо мені потрібно працювати без перерв, я встаю з-за робочого столу і йду у вільний кабінет", "Коли приходить час обіду, я негайно йду на кухню".

Дослідження показують, що люди, які користуються таким плануванням, досягають своїх цілей у два-три рази частіше. Таке планування ефективне тим, що в багатьох випадках передбачає автоматичні рішення.

Тренуйтесь

У напруженому робочому графіку складно знайти час для занять спортом, але воно того варте. Біг, їзда на велосипеді, тренування в залі або навіть півгодинна прогулянка на свіжому повітрі сприятливо впливають на емоційний стан, зменшують стрес. Динамічні навантаження дозволяють бути більш витривалим і фізично, і морально.

Займайтесь спортом у бідь-який час - зранку до роботи, або після. Якщо ви займаєтесь зранку, то ввечері пройдіться додому пішки та подихайте свіжим повітрям, е дозволить вам розслабитися після напруженого дня.

Ритуал виключення

Закінчуючи поточний робочий день, створюйте короткий список справ на наступний день, вимикайте комп'ютер, приводьте в порядок робочий стіл. Такий "ритуал виключення" буде свідчити про те, що день завершено: нові завдання розплановані і робоче місце готове до нового дня.