Про це розповіла в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун на своїй стоірнці у Facebook.

За даними ВООЗ, захворюваність на діабет другого типу постійно зростає. Окрім генетики на розвиток діабету впливають малорухлівість, незбалансоване харчування та наявність надмірної ваги.

Читайте також: В Україні скасували заборону на популярний розчин для крапельниць

Та як свідчать результати тривалих досліджень, здоровий спосіб життя може допомогти попередити розвиток діабету і навіть сповільнити прогресування хвороби. Тож достатньо змінити раціон харчування та зайнятись фізичною активностю.

Під час експерименту учасників, які перебувають у зоні ризику розвитку діабету, поділили на 3 групи: перша дотримувалась змін раціону харчування та способу життя (мінімум 150 хвилин активності на тиждень), друга група приймала призначені ліки (метформін), а третя приймала плацебо.

Здоровий раціон харчування вбереже від діабету

Відмовтесь від шкідливої їжі і перейдіть на здоровий раціон харчування – це вбереже від діабету

Люди з першої групи через 3 роки зменшили ризики появи діабету на 58%, у другій ризик розвитку діабету знизився на 31%.

Що треба робити, щоб зменшити ризики появи діабету:

1. Зменшуйте споживання або взагалі відмовтесь від добавок цукру та попередньо оброблених продуктів харчування, включно з обробленими зерновими продуктами (мукою вищого сорту, білим рис), замініть їх на цільнозернові.

2. Збільшуйте споживання клітковини (овочів та фруктів, які не містять крохмалю). Вони повинні складати щонайменше половину щоденного раціону.

3. Бобові культури (сочевиця, боби, нут, горох) також містять багато клітковини та рослинного білка. Так ви з'їсте менше калорій, не набирають надмірної ваги, і маючи менший ризик розвитку діабету.

Що таке цукровий діабет?Це група ендокринних захворювань, що розвиваються внаслідок абсолютної чи відносної недостатності гормону інсуліну, появи інсулінорезистентності, внаслідок чого виникає гіперглікемія — стійке підвищення рівня глюкози у крові.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.