Про це розповіла ендокринолог Марина Берковська, повідомляє Оbozrevatel.
Передменструальний синдром (ПМС) у жінок, який з'являється перед початком менструального циклу, може провокувати набряки, тривожно-депресивні розлади, безсоння і біль у низу живота.
Читайте також: Полікістоз яєчників: симптоми, причини виникнення, діагностика та лікування
Та у більшості випадків жінки можуть допомогти собі самостійно.
1. Харчуйтеся регулярно. Приберіть прості вуглеводи з раціону харчування у ці дні, обмежте споживання солі та кави. Варто більше їсти білка, правильні жири та не їсти ввечері вуглеводи.
2. Також рекомендують зайняти себе чимось приємним – сходити у салон краси, на йогу, на шопінг, масаж чи шоколадне обгортання.
3. Крім знеболювальних можуть допомогти такі додатки до їжі:
- магній 200-400 мг 3 рази на день;
- кальцій – 500 мг 2 рази на день після їжі;
- вітамін В6, краще у формі піридоксаль-5-фосфату – 50-100 мг на добу;
- вітамін Е – 400 МО на добу (натуральний);
- вітекс – 20-40 мг на добу.
Також медики іноді виписують калійзберігаючі сечогінні препарати.
Що таке передменструальний синдром? Це складний циклічний комплекс, що виникає деяких жінок дітородного віку у лютеїнову фазу менструального циклу чи в дні, що безпосередньо передують менструації (за 2—10 днів до неї).
ПМС характеризується психоемоційними, вегетосудинними і обмінно-ендокринними порушеннями, які негативно позначаються на звичному для жінки стилі життя та погіршують його якість.
Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.