Ось кілька простих підказок, які допоможуть тим, хто на початку шляху або тільки роздумує над переходом на вегетаріанство.
Пройдіть тест: Правда чи міф: що ти знаєш про вегетаріанство
Зриви
Часто трапляється, що люди переходять на вегетаріанство, але швидко відмовляються від такої ідеї. Причинами цього є, наприклад, бажання з'їсти щось смачненьке "з колишнього життя". На початку такі думки можуть бути непереборними, і варто пам'ятати, що разові зриви – це не причина закидати все.
Головна порада – не бійтеся ані зривів, ані нерозуміння, ані власних помилок. Пам'ятайте, що на вегетаріанство ви можете переходити поступово. З часом вам буде легше, і ви будете з усмішкою згадувати, як могла видаватися апетитною ота ковбаса.
Що потрібно знати про м'ясо – відео
Харчування
У народі побутує популярний міф про те, що у вегетаріанців дуже "бідний" раціон, але це не так. Згадайте лише, що є цілі культури, які взагалі не вживають у їжу м'ясо та рибу.
У цього міфу ноги ростуть від людей, які просто викидали зі свого раціону м’ясо і нічим його не доповнювали. Так краще не робити.
Натомість знайти нові ідеї для свого раціону можна у кулінарних книгах або ж на тематичних сторінках у соціальних мережах. Ви будете здивовані кількістю смакоти, яку можна приготувати, нікого не вбиваючи.
Читайте також: Не шашликом єдиним. 11 рецептів вегетаріанських страв для пікніка
І ще. Підходьте до приготування їжі креативно: наприклад, фарш можна замінити звареною перемеленою чечевицею – ви майже не відчуєте різниці.
Здоров’я
Інший міф – вегетаріанська їжа буває лише корисною. Та це лише міф. Багато хто ототожнює вегетаріанство із здоровим харчуванням. Проте це не слова-синоніми. Вегетаріанці, як і ті, хто їсть тварин, можуть погано харчуватися.
Читайте також: Рецепти смачних веганських страв, які можна приготувати вдома
Це може призвести до низки наслідків – погіршення здоров'я, зникнення бажання харчуватися етично. Тому пам’ятайте – викинувши з раціону м’ясо та рибу, вам потрібно його доповнити іншими продуктами, а не просто залишити у ньому картоплю та макарони.
Ось детальна інструкція для тих, хто піклується про своє здоров’я:
Рівноцінними замінниками продуктів тваринництва у раціоні є різноманітні бобові – квасоля, нут, чечевиця, горох та інші. Їх досхочу можна знайти як на полицях супермаркетів, так і на ринках. Якщо вам важливо зекономити – шукайте бобові на ринках "на вагу" – там вони значно дешевші, аніж у супермаркетах. Там же ви можете знайти різноманітні горішки та спеції, якими також варто доповнити раціон.
Одяг та побутова хімія
Якщо у вегетаріанстві вас цікавлять моральні та етичні складові, а не лише дієта з вигодою для свого організму, то спробуйте бути гуманними і при виборі одягу, косметики та побутової хімії.
Читайте також: П'ять порад для схуднення, які насправді не допомагають
Пам’ятайте, що хутро, шкіра, пух, вовна – це також результат жорстокості. У них є прекрасні, якісні та сучасні замінники – і в хутра, і в пуху, і в шкіри.
Що ж до косметики та побутової хімії, то етичної навіть в Україні є достатньо. І продається вона часто у звичайних супермаркетах, а не лише у спеціалізованих магазинах. З’ясувати, чи виробник тестує свої товари на тваринах, чи використовує гуманні методи, ви можете на спеціальних сайтах:
Також стежте за маркуванням – шукайте на товарах значок кролика та напис Curelty-free чи Not tested on animals. Перейшовши на дерматологічно тестовану косметику та побутову хімію ви також вбережете себе – такі дослідження є надійнішими.
Моральна складова
І найголовніше. Завжди намагайтеся не забувати, чому ви вирішили відмовитися вживати продукти тваринництва. Щоб це не було – чи етичні та моральні принципи, чи турбота про своє здоров'я, чи турбота про довкілля. Це допомагатиме вам у критичні моменти та додаватиме сили у непростих чи неприємних ситуаціях.