Зазвичай серії закінчуються на найцікавішому, аби глядач з нетерпінням чекав наступної серії або ж дивляться онлайн весь сезон, передає Zhyvyaktyvno.
Читайте також: Чи корисно медитувати: цікаві факти
Зі слів психолога і дослідника медіа Ратгерського університету Роберта Кьюбі, все що відбувається на екрані (рухи, жести, зміна кадрів і планів), включає орієнтовний рефлекс – сукупність реакцій організму на нові подразники.
Цей рефлекс призначений захищати людину від нападу хижаків. Якщо в серіалі відбувається сцена битви, або один з героїв направляє зброю на іншого, то тіло і мозок реагують так, що наче вам особисто загрожує небезпека – судини головного мозку розширюються, м’язи напружуються.
Перегляд серіалів включає орієнтовний рефлекс (сукупність реакцій організму на нові подразники)
Так людина переходить у режим спостереження за тим, що відбувається. Відповідно, відірватися від екрана стає фізично неможливо. Захоплюючі сюжетні повороти та досить швидкої зміни кадрів – так запускають орієнтовний рефлекс глядачів.
Ще одна фізіологічна причина серіальної залежності – задоволення від перегляду. Через 30 секунд після початку нової серії мозок переходить в режим альфа-хвиль, які проявляються, коли ми перебуваємо в спокої. Права півкуля мозку, що відповідає за емоції, починає працювати активніше за ліву, що відповідає за логіку, і відбувається викиду ендорфінів (гормонів задоволення).
З психологічної точки зору, люди дивляться серіали, бо їм не вистачає яскравих подій в реальному житті.
Людина, яка дивиться один серіал за іншим, швидше за все відчуває дефіцит повноцінних відносин у житті, або перебуває в депресивному стані. Залежність від серіалів можна прирівняти до переїдання, або алкоголізму,
– зазначають дослідники Техаського університету.
Ще одна причина серіальної залежності – задоволення від перегляду
Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.