Про це розповіла в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook.

Медитація – це здатність фокусувати та зосереджувати увагу, незалежно від навколишніх подразників. Тобто медитувати можна будь-де та у будь-якому положенні, головне – правильно налаштувати думки. Існує кілька типів медитації, які здебільшого відрізняються методикою та тривалістю.

Читайте також: 6 звичок, які призводять до передчасного старіння

Медитація активізує ділянку мозку, що відіграє важливу роль у роботі пам'яті (гіпокамп) та лобну частку мозку, яка бере участь у концентрації, плануванні, зосередженні уваги та інших виконавчих функціях. Окрім того, медитація може покращити всі ці когнітивні функції.

Медитація дуже корисна для здоров'я

Навіть медитація протягом 5-10 хвилин повертає концентрацію уваги та покращує пам’ять

Якщо медитувати хоча б 30 хвилин на день протягом 8 тижнів – збільшився обсяг сірої речовини в гіпокампі, що покращує його функцію.

Медитація має потенційно велику користь для здоров’я. Крім покращення пам’яті та уваги, таке заспокоєння допомагає боротись з тривожністю, депресією, порушеннями сну та сприяє зниженню тиску,
– зазначила Супрун.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.