Лікар-дієтолог, сомнолог Марина Когай запевняє, що музика здатна впливати на емоції людини та апетит.

Читайте також: Для кого корисна сумна музика

Людина здатна зрозуміти й відчути настрій музичного твору, навіть якщо йому ніколи не доводилося відчувати подібні відчуття в реальному житті.

Музика впливає і на апетит. В університеті Арканзасу провели дослідження та встановили, що якщо людина під час їжі слухає джаз або хіп-хоп, його апетит поліпшується, а їжа починає здаватися більш смачною.

Тобто мозок, реагуючи на певні звуки, може змінювати реакції на смакові подразники.

На цьому вчені не зупинилися і стали вивчати інші музичні стилі. Класика і рок на процесі вживання їжі ніяк не вплинули.

Коли їжа здається смачнішою, її хочеться з'їсти більше. Тому якщо ви хочете схуднути, лікар радить відмовитися від прослуховування хіп-хопу і джазу під час їжі. А ось класика інша справа.

Дослідники провели ще один експеримент, де учасники їли в навушниках, в яких програвали шуми різної гучності. Чим сильніше шум маскував звуки жування людини, тим більше з'їдали учасники експерименту.

Група з найгучнішими звуками шуму з'їла майже вдвічі більше, ніж група з тихими звуками.

Тобто, чим більше людина зосереджена на їжі, тим менше ризик переїдання. Люди, які більшою мірою зосереджені на звуках їжі, швидше насичуються.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.