Денхольм Аспі, психолог з Аделаїдського університету в Австралії, і троє його колег знову підступилися до непростої для науки загадки. Вони запросили 169 добровольців від 18 до 75 років, щоб перевірити різні техніки усвідомленості.

Читайте також: З якого віку люди перестають слухати нову музику: дослідження

Найкращою технікою для усвідомлених сноведінь дослідники назвали мнемонічну індукцію усвідомлених сновидінь (MILD). Цей метод придумав в 70-х роках американський психофізіолог Стівен Лаберж. Ось інструкція для тих, хто хоче спробувати (і не відчуває проблем зі сном):

  1. Поставте будильник, щоб прокинутися через п'ять годин після того як лягли в ліжко.
  2. Коли продзвенить будильник, спробуйте згадати, що вам тільки що снилося. Якщо не виходить, згадайте будь-який недавній сон.
  3. Не вмикайте світло, розслабтеся і повторіть про себе: "Наступного разу, коли я побачу сон, я буду знати, що сплю". Сконцентруйтеся на значенні цих слів.
  4. Подумки поверніться в простір попереднього сну і ще раз усвідомте, що дія відбувалася в вашій уяві, а не в реальності.
  5. Повторюйте вправи 3 і 4 до тих пір, поки не заснете.

Керувати снами
Інструкція, щоб, керувати снами

Більше половини учасників, які виконували ці вправи, побачили хоча б одне усвідомлене сновидіння вже в перший тиждень експерименту. При цьому було важливо не кількість повторень, а те, наскільки швидко людині вдавалося після неї заснути. Чим швидше, тим ефективніше.

Вчені не спостерігали у випробовуваних порушень сну. За їх словами, оволодіти цією технікою корисно – особливо тим, хто страждає від кошмарів.

Однак усвідомлений сон не дає повного розслаблення, тому перед експериментом важливо поспати хоч п'ять годин.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.