Адепти цього методу пропонують пройти курс та обіцяють повне одужання незалежно від стадії хвороби, розповіла в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.

Читайте також: Знайшли ефективний спосіб запобіганню раку

Цей альтернативний метод, як спосіб одужати, зазвичай пропонують люди, що не є медичними працівниками. Вони позиціонують його як панацею, часто надають послуги за великі кошти та забирають у пацієнта час, який він міг би присвятити лікуванню.


Лікування грибами шкодить і вбиває

Супрун пояснила, що саме не так із "фунготерапією":

  • не існує жодного дослідження, що підтверджує ефективність грибів в лікуванні або запобіганні раку;
  • можна говорити про ефективність певного методу, якщо він був підтверджений масштабними клінічними дослідженнями, які проводяться роками або навіть десятиліттями. Жодного схожого дослідження з вивчення ефективності та безпеки препаратів, виготовлених з грибів або їх компонентів проведено не було;
  • може мати непередбачувані побічні ефекти;
  • гриби можуть містити токсичні речовини.

Міністерка додала, що гриби і інші сумнівні рослинні препарати можуть впливати на важливі гематологічні показники пацієнта. Якщо вони не в нормі, це може бути підставою для відстрочення або навіть скасування курсу хіміотерапії. В результаті пацієнт не отримує вчасно лікувального ефекту від традиційного лікування, тим більше не отримує його в результаті прийому "цілющих грибів".

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.