Відомий лікар Євген Комаровський розповів, як допомогти дитині перенести спеку.

Кондиціонер

Кондиціонер для кімнати, в якій бавиться дитина, підходить краще, аніж вентилятор. Важливо тільки контролювати основні параметри – температуру і вологість.

Дотримуємося режиму

Найкраща температура для малюка – 22 градуси, а вологість – не нижче 40%. Лікар радить коригувати температуру режимом управління кондиціонером, зволожувачем повітря або частішим прибиранням.

Не забувайте про помірність

Температуру слід знижувати поступово. Якщо у кімнаті 30 ° С, а потрібно знизити до 24 ° С, то спершу кондиціонер потрібно виставити на 28 ° С, через півгодини – на 26 ° С і тоді – на 24 ° С.

Провітрювання

У приміщенні треба час від часу влаштовувати протяг, адже кондиціонер і вентилятор висушують повітря.

Головне, не перестаратися

Потік кондиціонера потрібно направляти так, щоб він не потрапляв на дитину або на дитяче ліжечко.

Водні процедури

Корисні прохолодна ванна або душ по 1-2 хвилини один раз в 1-2 години. Витирати інтенсивно дитини не потрібно, тому що випаровується з шкіри вода – прекрасний спосіб активізувати тепловіддачу.

Багато пити

Дитині потрібно багато пити. Дітям до 1 року найкраще підійде негазована мінеральна вода нейтрального смаку, а старшеньким – трохи солонувата або навіть газована.

Також можливі варіанти – компоти зі свіжих або заморожених фруктів і ягід, які містять велику кількість калію; чаї з травами. Головне, не змушувати малюка, а пропонувати йому напої.

Нехай у ваших дітей буде здорове і безпечне літо!