Перше, що можна зробити перед поїздкою – уточнити епідемічну ситуацію в країні, куди ви прямуєте. Цю інформацію можна дізнатися у туроператора, на сайтах МОЗ, санепідслужби, організацій охорони здоров'я та ВООЗ, розповіла лікар-епідеміолог Євгенія Труш.
Читайте також: Аптечка туриста: які ліки необхідно взяти у відпустку
Вакцинація
Потрібно уточнити свій щеплювальний статус до тих інфекцій, від яких є вакцинація. Дізнайтеся у туроператора, без яких щеплень можуть не пустити в країну. Якщо вакцинація потрібна, то спланувати її потрібно перед поїздкою заздалегідь, а не за 2 дні до відпочинку.
Швидкість вироблення (в середньому 2-4 тижні) і сила імунної відповіді на вакцинацію залежить від типу вакцини, числа введених доз. А також від того, чи була людина вакцинована проти цієї хвороби раніше. Тому розв'язувати питання не менш, ніж за 4-8 тижнів до від'їзду, щоб встигнути завершити оптимальні схеми імунізації.
Вакцини не захищають 100% щеплених, тому не потрібно думати, що, зробивши щеплення, у вас абсолютно відсутній ризик зараження під час подорожі. Наприклад, щепленим від гепатиту А не варто перевіряти силу вакцини, вживаючи потенційно заражену їжу і воду.
Перед мандрівкою потрібно зробити усі необхідні щеплення
Тварини та комахи
Під час відпочинку уникайте контактів з тваринами. Якщо все-таки стався укус, дряпання, потрапляння слини, – це місце потрібно промити теплою водою з милом і звернутися до лікаря (з'ясувати чи необхідне проведення щеплень проти сказу та правця).
У теплих країн для захисту від комах (кліщі, комарі, москіти), а також гризунів використовуйте репеленти, фумігатори, москітні сітки, правильно підбирайте одяг.
Також не забувайте про правила особистої гігієни, та не ковтайте воду під час купання.
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.