До того ж надмірна вага може погіршити перебіг COVID-19. Щоб цього уникнути насамперед потрібно визначити, чи ваша вага в нормі та дотримуватись кількох простих правил.

Увага Втрата ваги не допомагає пишнотілим жінкам завагітніти

Як визначити, чи у вас немає зайвої ваги

У цьому допоможе індекс маси тіла (ІМТ). Це оптимальний показник для оцінки розмірів тіла (ваги та зросту) та ризиків для здоров'я.

Як розраховують ІМТ? Є проста формула, яка допоможе визначити цей показник для дорослих: ІМТ = вага поділити на зріст у квадраті.

На наявність зайвої ваги вказують показники від 25 до 29,9, якщо у вас ожиріння, показник буде більшим за 30.

Для дітей та підлітків, які продовжують рости, неможливо визначити сталі показники ІМТ, які відповідають нормі для всіх вікових і статевих груп. Тому використовуються спеціальні таблиці, у яких зазначено нормальні межі для кожного віку.

Як нормалізувати свою вагу

  • Обмежте вживання оброблених продуктів, що містять сіль, цукор, жири. Відмовтеся від солодких калорійних напоїв.
  • Зменште розмір порції їжі, одночасно збільште частку овочів, бобових, цілих злаків і фруктів.
  • Щодня займайтеся фізичною активністю помірної інтенсивності протягом 45 – 60 хв на день: ведіть щоденник фізичної активності, щоби розуміти, чи достатньо ви рухаєтесь щодня. Зараз це можна вирахувати навіть за допомогою смартгодинників.
  • Дотримуйтеся повноцінного режиму харчування з обов'язковим щоденним сніданком.
  • Достатньо спіть вночі, мінімум 8 годин.
  • Регулярно контролюйте свою вагу й окружність талії, принаймні один раз на тиждень.

Якщо вам не вдається самостійно схуднути, зверніться до свого сімейного лікаря!,
– наголосили у ЦГЗ.

Чому проблема зайвої ваги насправді серйозна

Надмірна вага й ожиріння – це результат формування аномальних або надмірних жирових відкладень, які можуть завдавати шкоди здоров'ю.

У світі від наслідків надмірної ваги й ожиріння помирає більше людей, ніж від аномально низької маси тіла. А кількість людей з ожирінням перевищує кількість людей із низькою масою тіла.

До теми Як ожиріння може призводити до раку

Дані досліджень показують, що у 2019 році виявили, що лише 39,6% населення в Україні мали нормальну вагу, а майже 59,1% – надмірну й ожиріння. Це впливало на поширеність чинників ризику неінфекційних захворювань.